Syoss mahoniowy brąz

Stosując przedstawioną w poprzednim rozdziale metodę „wyłączania” obrazów umysłowych, możesz zasypiać w jedenaście sekund! Ja robię tak co wieczór, jak również wtedy, gdy mam chęć na krótką drzemkę. Ta niezwykle skuteczna metoda składa się z czterech elementów:
Rozluźnij ciało. Zastosuj najbardziej odpowiadający Ci sposób – połóż się w ulubionej pozycji, aby poczuć lekkość lub ciężar swego ciała. Rozluźnij mięśnie twarzy. Przede wszystkim całkowicie rozluźnij mięśnie czoła. Zwróć również uwagę na szczęki, żeby nie były zaciśnięte.
Rozluźnij oczy. Zamknij lekko powieki, aby oczy „przestały utrzymywać kontakt z otoczeniem”.
I najważniejsze— zlikwiduj wszystkie obrazy umysłowe. Umysł musi być zupełnie od nich wolny. Powtórzę teraz sposoby eliminowania obrazów umysłowych. Wyobraź sobie czerń. Wszystko jest czarne. Czerń wypełnia Twój umysł miękko i przyjemnie. Jeśli nawet jakiś obraz próbuje się zarysować, w jednej chwili pogrąża się w czerni i… natychmiast przychodzi sen!
W razie potrzeby dodaj nieco determinacji. Powiedz sobie, że będziesz próbował przez całą noc, nawet jeśli nie uda Ci się zasnąć. Warto pamiętać o tym, że nawet wówczas, gdy w ogóle nie uśniesz, pełne rozluźnienie w połączeniu z „wyłączeniem” wszystkich obrazów umysłowych stanie się ekwiwalentem spokojnego snu. Ale to wprost niemożliwe, żeby nie usnąć po zupełnym rozluźnieniu i likwidacji obrazów umysłowych. Jeżeli masz trudności z wyobrażeniem sobie samej czerni, spróbuj pomyśleć o ścianie pokrytej miękką, czarną draperią. W ten sposób czerń materiału będzie przyciągać uwagę, eliminując obrazy umysłowe, i po chwili… odpłyniesz w sen!